Diabetas 2.0

Technologijų naujienos ir žinios apie diabetą

Dexcom G7(One+) – jau greitai?

by | Lap 30, 2023 | Naujienos

Facebook grupėse pasirodė ekrano nuotraukos iš bulgariško Dexcom puslapio, kur vaizduojamas jutiklis labai panašus į Dexcom G7, tačiau Dexcom One+ pavadinimu.

Labai tikėtina, kad tai gali būti pigesnis Dexcom G7 variantas, skirtas Vidurio ir Rytų Europos rinkai (nors vis tiek nesuprantu kokia prasmė, tiek finansinė, tiek marketinginė gaminti skirtingas jutiklių versijas, kai visi ribojimai susiveda į programinės įrangos funkcijų apkarpymą, pvz., neveikia su išmaniasiais laikrodžiais ir pan.)

Labai gali būti, kad ir Lietuvoje greitu laiku (galbūt 2024 m.) turėsime ekonominį G7 jutiklio variantą. Tokio jutiklio pliusas būtų, kad nebereiktų keičiant jutiklį išimti siųstuvo iš seno jutiklio ir vėl jį įdėti į naują, nes siųstuvas jau yra integruotas jutiklyje. Tuo pačiu jis yra mažesnis ir kitokios formos, labiau panašus į Libre sensorius. O ir įšovimo įrenginys yra mažesnis.

Svarbiausias pliusas – „apšilimo” laikas sutrumpėja iki 1 valandos. Nes 2 valandos Dexcom G6/One prailgsta, ypač, jei išpuola jutiklį keisti vakare.

G7 programėlėje galima kalibruoti sensoriaus duomenis pagal gliukomačio rodmenis. Ar tai bus ir Dexcom One+ – lieka atviras klausimas.

Iš minusų: jutiklių nebus galima pratęsti, išėmus siųstuvą ir vėl jį įstačius į seną jutiklį, be to neaišku ar veiks su xdrip programėle.

Taip pat kai kuriuose interneto resursuose minima, kad G7 rodikliai nėra tokie tikslūs kaip G6. Daroma prielaida, kad taip gali būti dėl to, esą G6 (One) adatos išovimo kampas yra 45 laipsnių, o G7(One+) – stačiu kampu. Nežinau kiek tokios prielaidos yra pagrįstos, bet, jei būtų kalibravimo funkcija ofiacialiojoje programėlėje, manau, ši problema nebus labai aktuali.

Ką gi,  lauksim oficialių naujienų iš Dexcom Lietuva ir tikėsimės pamatyti naująją jutiklio versiją jau artimiausiu metu.