Diabetas 2.0

Technologijų naujienos ir žinios apie diabetą

Bio-RFID neinvazinė gliukozės stebėjimo sistema

by | Gru 13, 2021 | Naujienos

Bendrovė „Know Labs“ ir „UBand Bio-RFID“ („Visulant, Incorporated“) toliau bando neinvazinius gliukozės kiekio kraujyje matuoklius. Nors abu įrenginiai vis dar yra FDA tyrimo stadijoje, naujausi bendrovės paskelbti palyginimo testai atskleidė labai daug žadančią „KnowU“ ir „UBand“ ateitį. Abu monitoriai naudoja radijo dažnio identifikavimą (RFID), kad surinktų reikiamus duomenis cukraus kiekiui kraujyje valdyti.

„KnowU“ monitorius, kurį galima lengvai nešiotis kišenėje, ir „UBand“ nešiojamasis prietaisas siūlo vartotojams nuolatinio matavimo sprendimus. Radijo bangos iš Bio-RFID prietaisų prasiskverbia į vartotojo audinius ir „fiksuoja molekulinius parašus“, o tai reiškia, kad gliukozės kiekio kraujyje matuoklius gali naudoti visi, ne tik sergantys cukriniu diabetu, norintys stebėti savo cukraus kiekį kraujyje.

BioRFID ir AccuCheck palyginimas

Nors rezultatai gauti lyginant su AccuCheck rodo didesnę paklaidą, tačiau jau lyginant su Libre, gauname bemaž panašius rezultatus

BioRFID ir Libre palyginimas

Paklaida, lyginant BioRFID ir Dexcom G6 duomenis yra dar mažesnė:

BioRFID ir Decom G6 palyginimas

Taip pat planuojama ir mobili programėlė, skirta tiek Android, tiek Apple įrenginiams.

Jei bendrovei pavyks praeiti visus klinikinius bandymus laiku, tikimasi, kad šie neinvaziniai jutikliai rinką galėtų pasiekti 2022 metų pabaigoje. Bendrovė nurodo, kad tokio neinvazinio jutiklio kaina metams būtų apie 1000$ (arba apie 80-85$ mėnesiui). Na, kaina tik preliminari, bet tai tikrai ne 3-5 kartus mažesnė kaina, nei skelbiama jų tinklapyje. Palyginimui tiek Libre jutikliai oficialiai Lietuvoje neparduodami), tiek Dexcom G6 atitikmuo Dexcom One  kainuoja apie 120€/mėnesiui.