Diabetas 2.0

Technologijų naujienos ir žinios apie diabetą

Dexcom One+ įspūdžiai

by | Lap 4, 2024 | Naujienos

Taigi praėjo jau beveik mėnesis naudojantis nauja sistema: Dexcom One+ įspūdžiai.
O įpūdžiai tokie nevienareikšmiški. Nerašysiu kaip prijungti jutiklį prie xDrip ar originalios programėlės, pilnas internetas visomis kalbomis.

Pradžiai apie pliusus.

  • daug mažesnį, kompaktiškesnį šoviklį
  • jutiklis ir siųstuvas viename bei dar mažesnis
  • veikia 10,5 dienų
  • dėžutėje yra papildomas pleistras jutikliui prilaikyti

Iš pliusų kaip ir viskas. Dabar apie minusus.

Didžiausias šio jutiklio minusas yra Bluetooth ryšys: nežinau gal teoriškai ir atviroje erdvėje ir veikia iki 6 metrų, bet praktikoje gali pamesti ryšį tiesiog telefonui būnant šalia. Gali nueiti į dušą, uždaryti duris (atstumas apie 3 metrus) ir ryšio nebėr. Arba gali ryšys naktį dingti valandai. Vienžo, geriausiai veikia 0,5-1 metro atstumu. Bet kaip minėjau ir tai ne visada. Būtų galima kentėti gal, bet jei cukrai 4,5, tai ta 15-20 minučių skylė gali truputį brangiai atseiti sveikatai.

Galvojau gal telefonas kaltas, pakeičiau į naujesnį – tas pats. Ne ryšys, bet kažkokia tragedija. Su Dexcom One tokių bajerių nebūdavo.

Ir, kas blogiausiai, jokio sprendimo nėra: nėra nei jokių Bluetooth stiprintuvų, nei galimybės tiesiai prijungti Wear OS laikrodį, kas būtų labai geras sprendimas, nes laikrodis visada ant rankos.

Norss jutiklis turi dar vieną ryšio kanalą, skirtą Dexcom imtuvui. O galėtų Dexcomas susikooperuoti su Samsungu ir padaryti tiesioginį susiejimą su pastarųjų laikrodžiais.

Juk galėtų, ar ne? Ne, negalėtų, nes viskas pigiai, paprastai, kaip ir originali programėlė: paprasta, pigi, be jokių ten priedų.

Jau net pradėjau galvoti, gal vėl kontrabanda pradėt Libre pirkti, nes tokio (nepabijokim žodžio) šūdino ryšio dar neteko sutikti.

Produktą galima apibūdinti lietuviška patarle: šaukštas deguto medaus statinę gadina. Liūdesys.