Diabetas 2.0

Technologijų naujienos ir žinios apie diabetą

Gliukozės kiekis iš prakaito?

by | Geg 6, 2021 | Naujienos

Daugelis diabetu sergančių žmonių kiekvieną dieną ištveria kelis skausmingus pirštų įsmeigimus, kad pamatuotų gliukozės kiekį kraujyje gliukomačiu. Dabar tyrėjai iš „ACS Sensors“, sukūrė prietaisą, kuris gali matuoti gliukozę prakaite paliečiant pirštu, o tada pritaikytas algoritmas pateikia tikslų gliukozės kiekio kraujyje įvertinimą.

Mokslininkai sukūrė gliukozės prakaite matavimo būdus, tačiau kadangi cukraus kiekis prakaite yra daug mažesnis nei kraujyje, rezultatai gali skirtis priklausomai nuo to, kaip dažnai žmogus prakaituoja bei jo odos savybių. Todėl gliukozės kiekis prakaite paprastai tiksliai neatspindi kraujo vertės. Norėdami gauti patikimesnį cukraus kiekio kraujyje įvertinimą iš prakaito, Josephas Wangas ir jo kolegos norėjo sukurti sistemą, kuri galėtų surinkti prakaitą iš piršto galiuko, išmatuoti gliukozę ir pakoreguoti individualų kintamumą.

Tyrėjai taip pat išmatavo savanorių cukraus kiekį kraujyje atlikdami standartinį pirštų dūrio testą ir sukūrė asmeninį algoritmą, kuris kiekvieno žmogaus prakaito gliukozę galėtų paversti gliukozės kiekiu kraujyje. Atliekant tyrimus, algoritmas buvo tikslesnis prognozuojant gliukozės kiekį kraujyje prieš valgį ir po jo daugiau nei 95 proc. Norint sukalibruoti prietaisą, diabetu sergančiam asmeniui  reikia tik vieną ar du kartus per mėnesį pamatuoti cukraus kiekį iš piršto. Tačiau prieš pradedant naudoti šią diagnostiką, reikėtų atlikti plataus masto tyrimą, sako mokslininkai.

 

Šaltinis: https://www.news-medical.net/news/20210505/New-device-can-measure-glucose-in-sweat-with-the-touch-of-a-fingertip.aspx