Diabetas 2.0

Technologijų naujienos ir žinios apie diabetą

Gliukomačiai Lietuvoje

by | Geg 5, 2021 | Įranga

Gliukomatis – svarbus įrenginys, skirtas kontroliuoti ir valdyti diabetą. Dar prieš 20 metų gliukomačiai nebuvo taip paplitę kaip šiandien – kas mėnesį tekdavo eiti į polikliniką priduoti tyrimų ir tik, geriausiu atveju, po dienos sužinodavai rezultatą. Dabar tai atrodo kaip akmens amžius, palyginus su šiandiena, kai gliukomačius duoda veltui šeimos gydytojai ar endokrinologai. Tiesa, dažniausiai nieks neklausia kokio norėtum, o duoda tą, kurio atstovas įdėjo daugiau pastangų. Tačiau ir patys galime rinktis net iš kelių įmonių, tiekiančių gliukomačius arba įsigyti vaistinėse per akcijas už 1 centą. Pabandysiu trumpai apžvelgti šiuo metu kelis esančius, tikėtina, populiariausius rinkoje.


Abbott firmos gliukomatis Freestyle Optium Neo, platina UAB Abovita (https://www.abovita.lt), taip pat galima įsigyti ir per puslapį https://www.gliukomatis.lt. Iš pliusų paminėčiau tai, kad matuoja ne tik gliukozės kiekį kraujyje, bet ketonus kraujyje.


Kiti gan populiarūs, tai Roche firmos gliukomačiai: Accucheck Instant, Performa ir Active. Daugiau informacijos galite rasti https://www.accu-chek.lt/lt/matavimo-sistemos   Vienas nuo kito nedaug skiriasi: pagal fumkcijas,  Instant turi belaidį susijungimą su kompiuteriu, kad galėtumėte perkelti tyrimų duomenis į kompiuterį.


Dar vienas, įgaunatis populiarumą gliukomatis – Contour plus One. Kai kur vaistinėse dar galima rasti senesnę jo versiją Contour plus. Miesto legenda byloja, kad šis matuoklis yra vienas tiksliausių, bet visi gliukomačiai turi savo paklaidą.

Platina Ascensia Diabetes Care http://www.contourplusone.lt/ Turi susijungimą bluetooth ryšiu prie nemokamos programėlės, todėl galima duomenis perkelti į programėlę.


Taip pat galite rasti ir kitų firmų gliukomačius, tokius kaip: Glucocard S, Medisana Meditouch, Multicare, Biotik ir dar daug kitokių. Pasirinkimas tikrai yra, galbūt svarbiausias iš jų – juostelių kaina, jei jums pritrūks skiriamų juostelių, kiek kainuos papildomai jų įsigyti.