Diabetas 2.0

Technologijų naujienos ir žinios apie diabetą

Nauja pradžia: Dexcom One. Subjektyvūs įspūdžiai

by | Sau 9, 2023 | Naujienos

Dexcom One sistema

Ką gi atėjo Nauji metai, laikas keisti kažką, pvz., nuolatinę gliukozės stebėjimo sistemą 🙂 Tai su nauja pradžia: Dexcom One. Toliau aprašysiu savo subjektyvius įspūdžius, pereinant nuo vienos sistemos prie kitos.

Jau daugiau kaip 4 metus naudojau Libre 1 + Miaomiao siųstuvą su Xdrip programėle, kurių derinys buvo visai nebloga nuolatinės gliukozės stebėjimo (NGS) sistema. Yra sakančių, kad esą Libre1 netiksliai rodydavo, paklaidos buvo nemažos. Gal ir taip, ypač į galiojimo pabaigą labai jau lygias, optimistines kreives rodydavo. Dar buvo galima pratęsti vienam ciklui, dėka, jau amžinatilsį, vieno lenko Mareko. Na, bet nepaisant visų trūkumų, per tuos 4 metus HbA1c svyravo apie 6 mmol/l. Neskubėjau pereit prie Dexcom One, nors jau metus kaip buvo galima įsigyti, o nuo liepos 1 d. tapo kompesuojama – apie priežastis kiek žemiau.

Paklausit, kodėl Dexcom, o ne, pvz., Medtrum A7+? Svarsčiau tokį variantą, nes kažkiek buvo panašus į anksčiau turėtą: 1 įkraunamas siųstuvas, veikiantis metus, kalibracijas įvest nebijojau, nes tą ir darydavau su Libre. Bet mane suglumino garantijos nebuvimas jutikliams: „A7+ TouchCare®“ jutikliui garantija nesuteikiama.” Emmm…hmmm… kaip tai? Nelabai supratau šios gamintojo ar platintojo nuostatos. Ne iš kokio aliekspreso „perku” gi. Išbraukiam.

Dar galvojau kurį laiką palyginti pratęsto Libre1 jutiklio ir naujo Dexcom One gaunamus duomenis, bet persirengiant užkabinau ir išroviau Libre, tai eksperimentas baigėsi beveik neprasidėjęs.

Nusprendžiau pradėti kaip eilinis vartotojas: įsidiegiau Dexcom One programėlę telefone (ne be trikdžių), nufotografavau siųstuvo numerį, paskui jutiklio, įsišoviau jutiklį (šoviklis tai toks nemažas), uždėjau sistuvą – štai ir visa procedūra. Ir laukt 2 valandas kol „apšils”. Po Libre 1 valandos „apšilimo” laiko, tai atrodo subjektyviai labai ilgai 🙂 Dar pamoka, kad geriau visa tai daryt pirmos dienos pusėj, nes kitaip vakaras gali prailgt 🙂

Pati programėlė paprasta: aliarmai (aukštos bei žemos glikemijos ir techniniai: telefonui pametus ryšį su siųstuvu arba jutikliui sutrikus), ribų rėžiai, ataskaitos ir kažkiek dar nustatymų. Viskas. Po naudotos xDrip programėlės atrodo labai paprastai. Bet gal daugiau žmonėms ir nereikia. Nors kai kam, pvz., man reikia. Tiesa, su programėle suderinamų telefonų sąrašas irgi atrodo nykiai: Samsung, Apple bei pora Pixel telefonų. Ir naujų (nors kaip „naujų”: pvz., Samsung S22 nėra, o už mėnesio jau ir S23 išeis) telefonų sąraše nerasite. O jei sąraše nėra – tai ir viso gero. Ir laba diena, sena gera xDrip, su kuria tokios suderinamumo problemos nėra 🙂

Didžiausias minusas, kad šita apkarpyta Dexcom G6 sistemos podukra One neturi jokios versijos išmaniesiems laikrodžiams. Nežinau, kodėl gamintojas čia nusprendė pataupyt, nes G6, kiek žinau, tokia versija yra, tiek išmanisiems laikrodžiams su Wear OS sistema, tiek Garmin. Gal kūrėjai įsivaizduoja ar, tiksliau sakant, nesįsivaizduoja šiuolaikinio žmogaus be išmanaus telefono. Aš tai neįsivaizduoju be išmanaus laikrodžio, nes tampyt telefoną sportuojant, važiuojant dviračiu, maudantis – na, toks šiaip sau malonumas.

Sakysit, hey, taigi yra stebuklinga xDrip, kuri gali viską! Na, viską, bet ne viską. Taip, turi ji versiją išmaniesiems, bet veikia tik kai telefonas netoliese. Tai ir buvo mano aukščiau minėta priežastis, kodėl taip atidėliojau perėjimą prie Dexcom sistemos. Su Libre+Miaomiao galėdavau palikti telefoną namie ir nesirūpint, kad negausiu gliukozės duomenų, nes laikrodis visada ant rankos. Blemba, laikrodis žingsnius, pulsą, miego (ir ne tik) ciklus skaičiuoja, parduotuvėj atsiskaityt gali ir dar melejonus kitų dalykų. O vat gliukozės iš siųstuvo parodyt negali. Netvarka. Ir didžiausias mano liūdesys :(((

Na, tikiuosi, kažkada šis nesusipratimas bus ištaisytas.

Apibendrinat ką galiu pasakyti: Dexcomui linkiu tobulėt su dėvimais prietaisais, nes jų vis daugėja.

Jei kas abejojat dėl NGS – tai neabejokit, imkit tik! Žymiai palengvinsit sau gyvenimą, suprasit, kada gliukozė kyla, kada krenta, ką geriau valgyt, o ko geriau į burną nedėt, geriau pažinsit diabetą ir save.