GlucoRx ir Cardiffo universitetas ketina pristatyti pirmąjį pasaulyje neinvazinį nepertraukiamą gliukozės monitorių (CGM), pasak jų, paskelbs naują diabetu sergančių žmonių stebėjimo be adatų erą.
GlucoRx BioXensor naudoja radijo dažnio technologiją kartu su kelių jutiklių metodu, kad kas minutę matuotų gliukozės kiekį kraujyje.
Mažas ir diskretiškas nešiojamas kelių jutiklių įrenginys sveria 14 g, o skersmuo yra 42 mm ir 7 mm. Jis buvo sukurtas bendradarbiaujant su profesoriumi Adrianu Porch ir daktaru Heungjae Choi, kurie abu yra radijo dažnių technologijos ekspertai iš Cardiffo universiteto inžinerijos mokyklos.
„GlucoRx BioXensor pasižymi išskirtiniu tikslumu, o įrodyta, kad MARD yra 10,4%, dėl kelių jutiklių metodo, fiksuojančio gliukozės kiekį kraujyje, taip pat Sp02, EKG, kvėpavimo dažnį, širdies ritmą, temperatūrą, aktyvumą, miegą ir ankstyvą kritimą. Nešiojamo prietaiso galiojimo laikas ilgesnis, kadangi nevyksta jokių biocheminių procesų.
Po keleto sėkmingų bandymų Swansea universitete su profesoriumi Stephenu Luzio komanda, prieš pateikdama CE sertifikatą, vėliau šiais metais atliks tolesnį pagrindinį klinikinį tyrimą su savo mažesniu ir patobulintu ketvirtos kartos įrenginiu.
Kaip matome, mokslas nestovi vietoje ir atsiranda vis daugiau išmanesnių įrenginių, leisiančių patogiau stebėti gliukozės kiekį organizme.